Ankara doğumluyum. Aslan burcuyum. Aslen Şanlıurfa'lıyım. 4 çocuklu bir ailenin 3. çocuğuyum. İlkokulu Fevzi Atlıoğlu İlköğretim Okulu'nda, ortaokulu Keçiören Atatürk İlkögretim Okulu'nda ve liseyi Keçiören Kalaba Lisesi'nde okuduktan sonra Bartın Ünivetsitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü kazandım. Temmuz 2013'de de mezun oldum. Kendimi "Mekanik" ve "Makine Teorisi ve Dinamiği" Anabilim Dalları'nda geliştirmeye çalışıyorum. Web tasarımı ile ilkokul yıllarında tanıştım. Şuan Drupal İçerik Yönetim Sistemi hakkında yeterli bilgiye sahibim. Adobe Photoshop(başlangıç), Adobe Premiere(başlangıç), Autocad(iyi), SpaceClaim(iyi) ve Solidworks(iyi) programlarını kullanmaktayım. 2009 yılında "Makine Mühendisliği Tv" adında bir internet projesini hayata geçirdim. Daha sonra mühendislik dallarını ayırmadan bir bütün halinde kullanıcıya sunmak istediğimden "Mühendis Tv" projesini başlattım. Şuan ekip arkadaşlarımın desteği ile Mühendis Tv üzerinde çalışmalara devam ediyorum.

Yunus Çengel - Isı ve Kütle Transferi kitap çözümleri

Termodinamik ve Akışkanlar Dinamği'nden sonra yine güzel bir Yunus Çengel kitabı. Bu kitap da Yunus Çengel'in diğer kitapları gibi yurt dışındaki okullarda kullanılıyor. Kitabın Türkçe çözümleri yok galiba. Çünkü internette hiç denk gelmedim. Çözümler İngilizce yayınlanmış kitaba ait olduğu için Türkçe kitaptaki sorular ile pek uyumlu değil. Örnek vermek gerekirse 3-13 nolu soru çözümde 3-27 olabiliyor. Artık inceleyerek çözümü bulabilirsiniz.

Takıldığınız biryer olursa konu altından yorum olarak iletirseniz elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. Dosyalar Google Dökümanlar servisi ile eklenmiştir. İndirmeden içeriği rahatlıkla görebilirsiniz.

Kitabın çözümleri için tıklayınız.

Yorumlar

Merhabalar,

Acaba linkleri yenileyebilirmisiniz.

Yazan: Mikail (doğrulanmadı)

Kusura bakmayın eklerken yanlış eklemişim :) Şimdi düzelttim linki. Kolay gelsin.

Yazan: tahaozel

Bu kitabın pdfi var mı peki ??

Yazan: fatma (doğrulanmadı)