Squier Vintage Modified Telecaster Custom

Merhaba, yaklaşık iki yıldır akustik gitar çalmaktayım. Gitarı profesyonel müzisyen olmak için değil kafa dağıtmak için çalıyorum. Bu yüzden gitarın ev ortamında beni tatmin etmesi yeterli oluyor. Akustik gitarın yanında birde elektro gitar almaya karar verdim. Tamam ev ortamında kullanıcam ama yine alacağım gitar orta düzey bir gitar olmalıydı. Araştırmalar yaptım ve Squier Vintage Modified Telecaster Custom gitarı hem görünüş hem de özellikleri bakımından hoşuma gitti. Eskiden sert tonlarda müzikleri severdim ama yaşın ilerlemesiyle artık kafam kaldırmaz oldu. O yüzden alacağım gitarla hafif tonda müzik yapmayı düşünüyorum. Böyle olunca da Squier Vintage Modified Telecaster Custom benim için biçilmiş kaftan oldu. Squier markasını tercih etmemin nedeni Fender'in alt markası olması. Bildiğiniz gibi Fender gitar üretimi konusunda kendini ispatlamış durumda. Yalnız marka ne olursa olsun Çin ve Kore üretimi gitarlardan uzak durmaya çalışıyorum. Almayı planladığım gitar Endonezya üretimi. Tamam bir Meksika üretimi Fender gibi olmayacak ama beni tatmin edeceğini düşünmekteyim. Mydukkan'da yeralan ürün açıklaması şu şekilde.

Squier Vintage Modified Telecaster® Custom - Elektro Gitar

Tele® Custom, iki popüler dizayn '72 Tele Custom ve Tele Deluxe modellerinin ekonomik bir melezidir. Yüksek çıkışlı iki adet humbucker, üç yollu manyetik anahtarı ve bağımsız ses ve ton kontrolleri ile donatılmış Vintage Modified Telecaster® Custom, masif agathis gövde ve akçaağaç klavyeye sahip bolt-on sap yapısı ile dikkat çekiyor...
Model Adı: Vintage Modified Telecaster® Custom 

Seri: Vintage Modified

Renk: (506) Siyah (Polyester Cila) 

Gövde: Agathis 

Sap: Akçaağaç, C-Shape,
(Parlak poliüretan cila)

Klavye: Akçaağaç, 7.25” yarıçap (184 mm) 

Perde: 22 Medium Jumbo

Manyetikler: 2 x Krom kaplama humbucker manyetikler (Sap ve Köprü ) 

Kontroller: Volume 1. (Sap Manyetiği), 
Tone 1. (Sap Manyetiği),  
Volume 2. (Köprü Manyetiği), 
Tone 2. (Köprü Manyetiği), 

Köprü: 6-Saddle Strings-Thru-Body Tele Köprü

Burgular: Standard Die-Cast

Donanım: Krom

Pickguard: 3 Katman siyah

Scale: 25.5” (648 mm) 

Üst Eşik: 1.650” (42 mm) 

Teller: Fender Super 250L, Nickel Plated Steel, (.009 to .042)

Ayrıca Mydukkan'daki kullanıcı yorumlarına bakarsak bu gitar ile metal müzik de yapılabiliyormuş. Aşağıdaki video firmanın gitar tanıtımı. Fikir olması için izlemenizi tavsiye ediyorum.

:: 

Bu gitar hakkında ne düşünüyorunuz? Sizce almaya değer mi?

Etiketler: